| SweetDreamsAreMadeOfThis a întrebat:

Ce materii se fac la profilul Stiinte ale naturii?

4 răspunsuri:
| IgnatVictor a răspuns:

In clasa a noua ai 30 de ore pe saptamana cu urmatoarele ore:
-4 ore de romana
-3 ore de fizica
-2 ore de informatica
-1 ora de istorie
-4 ore de matematica
-1 ora de geografie
-2 ore de engleza
-2 ore de germana/franceza
-2 ore de biologie
-1 ora de sport
-1 ora de muzica/desen
-2 ore de chimie
-1 ora optional
-1 ora logica
-1 ora dirigentie
-1 ora T.I.C. (tehnologia informatiilor si comunicarii)
-1 ora religie
Daca le aduni ar trebuie sa fie 30 de ore in total. Astea erau orele mele din clasa a noua, tot pe profilul stiintele naturii eram.
In clasa a zecea, se cam pastreaza orarul, doar ca in loc de doua ore de informatica, faci doar una singura, se mai adauga o ora de sport in loc de optional, astfel incat ai doua acum, in rest totul ar trebui sa fie la fel. Iar din clasa a 11-a nu mai faci deloc informatica, faci doar T.I.C.
Bafta!

| Catrice a răspuns (pentru IgnatVictor):

Dirigenție nu este în programa și nici în orar. Sport eu am avut 2 ore/săptămâna.
Intr-a 9-a muzica și desen ai cate o ora. Într-a 10-a cate o jumătate de ora (1h/2 săptămâni)
Într-a 12-a faci 1h filosofie.

| IgnatVictor a răspuns:

De asemnenea, am uitat sa precizez ca in clasa a 10 faci educatie antreprenoriala si psihologie, iar din clasa a 11-a se inlocuieste educatia antreprenoriala cu economia.

| Efan77 a răspuns:

Biologie si uneori chimie