| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se studiaza la Facultatea de Automatica si Calculatoare? in afara de fizica si mate si info

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai sunt multe materii cu diferite nume care de fapt toate la baza înseamnă fizica, mate și INFO laughing
Bine, poate mai e și un curs de limba straina și sport dar doar așa un semestru și doar de umplutura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De fapt info nu se studiaza... se studiaza diverse obiecte care au legatura cu programarea.

pe langa asta se face electrotehnica, electronica, diverse feluri de matematici speciale samd

gasesti programele pe site ul oricarei facultati de AC

| tibistf a răspuns:

Programare. tot felul. C, C++, java, python etc

| tibistf a răspuns:

+ bazele electrotehnicii, sunt multe. de ce nu te uiti pe un orar?