| Roxana_9434 a întrebat:

Ce materii se studiaza la filologie si la ce se da teze?

Răspuns Câştigător
| Aries90 a răspuns:

Pai eu sunt la filologie jurnalism si dau teze la: romana, engleza, istorie sau geogra si latina. Facem toate materiile, dar mai mult engleza, o a 2`a sau chiar si a 3`a limba straina, latina, istorie, geografie. Si daca ai si o specializare la profil, un optional care sa aprofundeze specializarea. Mate, fizica sunt cate 2 ore pe saptamana, iar bio si chimie cate una, pana intr`a 11`a, cand vor fi imbinate toate intr-o ora pe saptamana. :*

2 răspunsuri:
| ion2015 a răspuns:

Buna.pai se studiaza : engleza, franceza, biologie, chimie, romana, latina, mate, logica, psihologie, antreprenorila, sport, desen.muzica,religie. se dau teze la romana, engleza, latina, mate

| Blosssom a răspuns:

Buna, Roxana! Se studiaza in general partea lingvistica si istoria. Dai teza la romana, latina, istorie si engleza. Bafta!