| Caramel1618 a întrebat:

Ce materii sunt necesare pentru UMFT Tg Mureș pentru medicină generală și câte întrebări din fiecare?

3 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Am vrut sa dau si eu la ei, găsești absolut tot ce iti trebuie la ei pe site...

| Caramel1618 explică (pentru MValentin):

Crede-mă, m-am uitat peste tot. nu am găsit absolut nimic ce ține de materiile pe care trebuie să le studiez

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Daca te referi la ce materii iti trebuie pentru admiterea la facultatea de medicina generala din cadrul UMFST Emil Palade din Tg Mures, cred ca se da biologie (anatomie si fiziologie, din cls 11-12, daca nu ma insel). Cred ca puteai alege intre bio si chimie (organica sau anorganica), citisem undeva dar nu mai retin.

Pe website-ul facultatii cred ca este o simulare a examenului de admitere.