| nadyutza a întrebat:

Ce materii sunt pentru clasa a 9-a la profilul mate-info?

20 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ai in pl; us fata de anii precedenti tic si logica...eu sunt cls a 10a acum,... daca sunt la mate info nu inseamna k sunt tocilara, domnule juninho, ...inseamna k vreau sa merg pe informatica mai departe, ...si nu cred ca te intereseaza pe tine daca sunt la mate info sau la constructii,... oricum razi, .asa ca taci, .fiecare face ce vrea cu viata lui,... daca esti prost taci,.

cami
| cami a răspuns:

Aaa, pai m-ai nimerit la fix aici happy
O sa mai faci : logica.
2 ore engleza, 2 franceza, 2 biologie, 2 chimie, 2 sport, 4 romana, 5 mate, 3 fizica si... surpriza seriii! 7 ore de infooooowinking
(asta numai daca esti la intensiv )
Logica... nu-i grea laughing silogisme, termen mediu ...implica... ah.
Deci stai calma, ai scapat de latina.hee hee

cami
| cami a răspuns:

@Ellena, tu faceai doar 1 ora de info? wtf?! Numai una crying

| Ellena a răspuns:

Uite:
4h romana

2h engleza

2h franceza

4h matematica

3h fizica

2h chimie

2h biologie

1h istorie

1h geografie

1h socio-umane

1h religie

muzica si ed. vizuala -1h la 2 saptamani-faci alternativ una cu alta

2h tehnologie informatiei si a comunicatiilor

1h informatica

1h ed fizica

| Bulinaaaaa a răspuns (pentru Ellena):

Ce eeducatie vizuala? adica ce se face?

| ady20hbk a răspuns:

Mate, Informatica, TIC(tehnologia informatiei si comnunicatiei), Romana, Engleza, Franceza, Istorie, Geografie, Sport, Muzica, Logica, Biologie, Religie, Fizica, Dirigentie, Chimie, Desen si km atat. sper ca n-am uitat ceva...si eu sunt la profil de mate-info cls 11 big grin .in clasa 10 o sa ti se schimbe logica cu psihologia si o sa mai ai o ora in plus Educatie Antreprenoriala( Economie) .si din cls 11 o sa ti se elimine orele de Muzica si Desen si o sa le inlocuiasca cu inca o ora de Mate si Info big grinbig grin.

| Viuvi a răspuns:

Pai toate pe care le ai avut si in a8a numai ca se adauga logica tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms de raspunsuri...la ce liceuri sunteti (judet)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juninho95 asta care`i treaba? cum adica esti tocilar dk esti la mate`info raised eyebrows? si eu tot l mate-info sunt l un liceu ft bun si e bine! u esti la mecanica si te crezi destept tare? hai jet taran prost vb gura fr tine oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce materii sunt pentru clasa a9a, la profil turism-alimentatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu se face civica? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se face civica...se face logica... e cam tot cv in genu...doar ca mai aprofundat...(cel putin de asta mi-am dat seama in primele saptamana de liceuhee hee )

Eu as avea o intrebare... Ce nr de ore se fac intr`a 10a...adica...din fiecare materie, cate ore pe saptamana big grin?
tot pentru profilul de mate info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce medie intri la electro?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna scuze da infine sh pe mine ma cheama nadina sh prieteni imi spun nadiutza prosta nu sti asta vaco adormita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce faci la tic ca sh eu intru la mate-info?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate, Info, Romana, Engleza, TIC, Logica, Istorie, Geografie, Muzica, Desen si in rest cam toate celelalte pe care le-ai avut si in 5-8 big grin

Răspuns utilizator avertizat
| sticky a răspuns:

Multelaughing... pai: mate, info, tehnologia informatiei si a comunicarii (tic), bio, chimie, fizic, rom, engle, frank, logica si argumentare, desen, muzica...si nu mai stiu

| banirisipiti23 a răspuns:

Uite, la Mate Info e util și sănătos pentru că faci următoarele ore:
5 ore Matematică
5 ore Informatică
2 ore Biologie
2 ore Chimie
3 ore Fizică
1 oră de Sport(recomandat 2-4 ore de sport)
1 oră de Istorie
1 oră de Geografie
1 oră de Logică(pentru gândire)
2 ore de Franceză
2 ore de Engleză
4 ore de Română
1 oră de Religie
1 oră de Arte(Muzică, Desen, mai ales, Tehnic). Din patru ore de Informatică, două ore de TIC. Dirigenție la fel. Din clasa a X-a,
3 ore de Română
1 oră de Educație Antreprenorială
1 oră de Psihologie
Istoria și Geografia devin materii în plus.
Din clasa a XI-a nu mai faci niciun uman. În cazul acesta, artele, TIC, Istoria, Geografia, Franceza, Engleza dispar complet. În schimb, faci mai multe ore de real, în special, mai multe ore de Matematică, Informatică și Sport, dar și
1 oră de Economică
1 oră de Religie
3 ore de Română(nu mai dai teză)
1 oră de Latină(dacă citești), iar din clasa a XII-a
1 oră de Filozofie, în loc de Economică.
La Mate-Info va fi mai greu să devii student la uman și mai ușor și mai sănătos să devii student la real, înveți mai multă tehnică. Te faci Programator, Inginer, Profesor de Matematică și de Informatică, Electrician, Tehnician, Mecanic, Frizer, dacă ești bun Inginer, te faci direct Avocat, fără să știi legile. Nu mai trebuie să mai tocești la uman, la Filologie, la Științe Sociale.
Nu mai tocești legile.
Ai de rezolvat exerciții, de învățat la Matematică și Informatică și prinzi mult mai repede coduri de programare, în C++ și Java.

| claudia25 a răspuns:

Si ce faci la tic ca sh eu intru la mate-info?