| DaFrateEuSunt a întrebat:

Ce mi-ati recomanda sa invat pentru a avea mai multe variante in viata in caz ca ma decid sa ma redirectionez inspre altceva fata de inginerie civila?
Spre exemplu, sa fac un curs de video editing.

As dori mai multe variante daca se poate. Multuemsc anticipat!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci inclini balanța (inginerie - curs_video) spre a doua? Cât durează cursul ăla, o săptămănă, o zi, cinci minute?

| DaFrateEuSunt explică (pentru sierra1):

Ce ai inteles tu din ce am intrebat?
1. sa urmezi un curs e doar idee pentru a mai stii cate ceva
2. un amarat de curs poate dura si 1 an daca nu ai timp indeajuns
3. cursul de video editing este doar unul dintre multe lucruri pe care le-as putea invata in caz ca vreau sa ma decid sa fac altceva
4. nu trebuie neaparat sa fie un curs, pur si simplu sa invat acel lucru

| DaFrateEuSunt explică (pentru DaFrateEuSunt):

1,2,3 si 4 sunt explicatii pentru ce ai raspuns tu

| sierra1 a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Să ne ințelegem: ești deja student sau intenționezi să fii?

| DaFrateEuSunt explică (pentru sierra1):

Intentionez. O sa scriu, pe scurt, ce am vrut sa zic, in caz ca nu m-ai inteles: Vreau sa am mai multe optiuni si vreau sa primesc exemple de optiuni utile pe viitor.

| sierra1 a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Dacă bine am ințeles:
- incă NU ești student
- dar dacă o să fii
- și dacă o să fii la inginerie
- și dacă o să renunți
- ne intrebi ce curs
- și dacă o să renunți
- noi să-ți recomandăm un curs?

| sierra1 a răspuns:

Tu pisi, concentrează-te pe chestii utile și palpabile cum e asta

https://www.tpu.ro/......stii-care/

lasă raționamentele că sunt lunecoase și nu patinezi bine

| DaFrateEuSunt explică:

Mersi