| Bookwormvm a întrebat:

Ce opere literare se studiaza in clasa a 9-a la profilul turism si alimemtatie? Sunt aceleasi opere ca la un profil teoretic?

2 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Da, se studiaza aceleasi opere literare la romana ca la mate-info sau stiinte ale naturii.

| Popa482 a răspuns:

Salut! Din câte știu e în mare parte aceeași programă, eu am făcut în a IX-a Hanul lui Mojoală, Romanul adolescentului miop și Mara ca și opere mai importante, dar ține și de manualul pe care o să îl ai, plus că vine programa nouă...