| Lotte a întrebat:

Ce opere(proza ori poezie) cu privire la tot ce tine despre Roma si romanizarea Daciei imi puteti recomanda?

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Chiar daca e o tema, e interesanta intrebarea si mai invatam si noi cate ceva! Cei care stiu raspunsuri, e pacat sa nu o faca!

| fabiola a răspuns:

Nu stiu ce ai inteles tu, eu ti-am apreciat intrebarea pentru ca era mai presus de o tema.Cand am intrat pe intrebarea ta eram curioasa de raspunsuri si indignata de ele am incercat sa te ajut! Chiar ti-am dat nota 9 pentru intrebare, dar de fapt nu conteaza ce suntem, ci ce parem!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Ww.referat.ro

| Lotte explică:

Este oarecum o tema de scoala. Dar spune-mi tu mie de unde sa gasesc asemenea informatii? de unde pot sa gasesc eu carti, poezii, imnuri, canturi, etc despre romani daca nu intreb pe cineva? nu v-am cerut sa imi faceti eseul despre romanitate.Am cerut doar niste informatii...

| Lotte explică:

Si tu ai uitat de limba romana? Oricum, multumesc pentru ajutor la non-tema mea de scoala.Sa stii ca daca imi ziceai ca in imnul national gasesc ceva despre sangele roman care ne curge prin vene de fapt tu imi faceai tema si eu, saraca, nu mai munceam deloc si chiar nu mai luam BAC-ul...

| Lotte explică:

Fabiola, de fapt eu ii ziceam lui luchass. Eu iti multumesc ca nu ai zic nimic rau despre mine/intrebare. Postul meu anterior ii este dedicat lui luchass care a fost un scumphappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și tu ai teme la școală? Așa așa, întrebați cât mai subtil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-am făcut să scuipi. Ia treci înapoi la caietele tale și lasă întrebările astea pe seama creierului tău. TPU este anti-teme, deci... (by the way, you've been reported).

| bogdani195 a răspuns:

Nu dar ce este proza stii?