| YesorNo a întrebat:

Ce opere se studiază la romana in clasa a 9 a, mai exact la mate-info? big grin

Răspuns Câştigător
| Moraru_Emma_1997 a răspuns:

La mate-INFO si la toate materiile ar trebui sa învătați aceleasi opere pana in clasa a 11-a. Din clasa a 11-a se diversifica puțin. Oricum nu este mare scofala. Citește Caragiale, Ion creanga, Slavici, Eminescu pentru inceput. Iti va prinde bine, ori sunt edituri care oferă structurat toate operele, poti cauta la librărie si sa treci prin toate sa vezi ideile principale pentru inceput.