| Georgestaff08 a întrebat:

Ce opere trebuie sa citesc pentru examenul din clasa a 8-a ce este posibil sa cada dau funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuvela - Alexandru Lapusneanul
Schita-D`l Goe
Basm-Praslea cel voinic
Balada-Miorita
Fabula-Cainele si catelul
Pastelul-Iarna
Basmul cult-Harap-Alb

| Kriss96 a răspuns:

Dar tu nu ai profesoara la scoala? Sau dansa nu stie bine ce meserie are?

| Chamberlin a răspuns:

Sunt sigur ca te va anunta inainte de examen.

| Ciobotaru_Mara_1992 a răspuns:

O sa dea ndin operele studiate la scoala sau un test la prima vedere

| andrutzzy a răspuns:

Nu,nu iti da ceva ce deja stii, eu una m-aminteresat putin pe la scoala si din cate am inteles nu o sa fie neaparat o lectura intreaga, ci un fragment dintr-o lectura mai probabil nestudiata pe care o sa ai anumite cerintehappy