| RaluKkkk a întrebat:

Ce Oras Este Mai Mare Bucuresti Sau Iasi?

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

Bucureşti, apoi Timişoara şi Iaşi, dupa ele Clujul

16 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Bucurestiul, fiind capitala Romaniei, este mai mare decat Iasiul si ca suprafata si ca nr. de locuitori.

| Amaya a răspuns:

Bucureşti are aproximativ 2 milioane de locuitori, apoi urmează Iaşiul cu 320000 de mii de locuitori. Foarte aproape de 300000 sunt şi Timişoara, Cluj, Constanţa, Craiova.

| a1doru a răspuns:

Caracal! rolling on the floor

| alexmircescu13 a răspuns:

Bucuresti, si ca suprafata si ca numar de locuitori. De ce scrii fiecare cuvant cu majuscula?

| SAMM0603 a răspuns:

Bucuresti normal, nu degeaba este capitala tarii!
Are peste 1 mil de loc pe km patrat happy
Iar Iasi are intre 500 mii si 1 mil happy

| OnnyMady a răspuns:

Bucuresti e cel mai mare oras din Romania

| DontHaveANamee a răspuns:

Off. A dracu' de scoala. Nici un oras nu e mai mare din Romania decat Bucuresti! De ce mama dracu' crezi ca e capitala Romaniei?! straight face

| evostyle7 a răspuns (pentru DontHaveANamee):

Asa va invata mai nou in scoli? Cel mai mare oras dintr`o tara este neaparat si capitala?
Iti dau cel mai simplu exemplu ca sa-ti demonstrez contrariul. Capitala SUA. Cati locuitori are Washington`ul si cati are New York`ul spre exemplu?

| DontHaveANamee a răspuns (pentru evostyle7):

Hai. Lasă-te! Tu nu vezi despre ce vorbim noi aici?! Te bagi în seamă ca să nu uiţi să dai la găini sau ce? Ştii ce? Las-o moartă. oh go on

| evostyle7 a răspuns (pentru DontHaveANamee):

Macar de`mi raspundeai la intrebare/intrebari. Ai si tu 2 replici ca sistem de aparare si te crezi importanta. Pune mana pe o carte, iar daca nu te duce capu` macar fugi in bucatarie si invata una-alta pe acolo. Nu fi un exemplu bun de aratat cu degetul pentru cea mai stupida generatie a Romaniei, asta ca sfat.

| RaluKkkk explică (pentru evostyle7):

Esti baiat destept! BRAVO! Cineva trebuia sa-i dea o lectie

| evostyle7 a răspuns (pentru RaluKkkk):

Da, multumesc de apreciere blushing
Destept esti atunci cand faci fata unui "adversar" mai puternic ca tine, aici nu a fost cazul. happy
Dar totusi, degeaba. Generatia asta nu mai se simte stanjenita de cuvinte, ci probabil doar de bataie ca sa fac referire la vorba aia, mai bine o vorba bine spusa decat o palma - care nu li se mai aplica -

| RaluKkkk explică (pentru evostyle7):

Ai dreptate! S-a bagat si ea in varba ca n-avea ce face... Daca atat o duce mintea...Las-o!

| muteanupaulcostin a răspuns:

Bucuresti este capitala Romaniei.E mai mare decat Iasi si la suprafata si la populatie.Mai mereu capitalele sunt mai mare decat judetele.

| muteanupaulcostin a răspuns:

De fapt mereu.

| AntonyoXXL a răspuns:

Bucuresti