| idontgiveafuck2344 a întrebat:

Ce parere aveți de liceele de arta?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu o părere extrem de bună. Dacă aș fi artist aș alege un liceu de profil matematică-informatică cu ceva intensiv în primul rând ca să îmi asigur viitorul, să nu mai am nicio problemă pe viitor. Artă poți învăța sau să te dezvolți pe acest domeniu și în particular...Arta ar trebui să fie ceva extracurricular, o pasiune, o plăcere, iar în rest școala ar trebui să se ocupe cel mai mult cu instruirea ta și pe alte părți ca să fii cât mai complet. Asta e părerea mea. După dacă chiar ai talent poți urma o facultate pe așa ceva fără probleme căci un liceu făcut pe profilul dat de mine îți oferă toate posibilitățile.

| zurick a răspuns:

N-am o părere anume.
Dacă cineva crede că este talentat(nu cazul meu)și vrea să continue cu acesta chiar dacă este greu să ajungi în vârf eu nu pot decât să-l felicit.

Dar din păcate nimeni nu-ți oferă certitudinea că vei lucra în aceași domeniu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai eu am o parere buna despre ele.Si sunt perfecte pentru cei care vor sa devina artisti.Cea mai buna prietena a mea este la un liceu de arta laughing.