| nothinginteresting a întrebat:

Ce părere aveți despre școlile postliceale?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt scoli prin care poti obtine o calificare si sunt bune daca nu vrei sa faci o facultate.

mira
| mira a răspuns:

Sunt scoli foarte bune.Importanta este alegerea celei mai potrivite.

| AvalohAlyn a răspuns:

Salut.
Sunt OK aceste scoli.Dar trebuie sa te implici si sa inveti.Depinde acum ce profiluri, specializari.
Dar parca tot mai bune ar fi niste facultati(la distanta sau la FR macar)

Bafta

| untu a răspuns:

Scolile postliceale(profesionale) sint scoli de meserii in care inveti 4 ani meseria preferata si apoi sa-ti iei o diploma de absolvire cu calificare si incadrare in munca! De acolo intri direct la locul de munca cu o scrisoare de recomandare!

| Staind a răspuns:

In necunostinta de cauza, consider ca e o alternativa buna. Inveti chestii noi, cresti bla bla.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Sunt foarte bune ca sa faci o meserie este un fel de facultate dar cu ore dupa-amiaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pierdere de timp, si asa rezonanta pamantului este mare.Ia bagaju si fugi in vest. big grin