| mihaela0205 a întrebat:

Ce părere aveți despre Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi? big grin

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, hai sa vedem: eu am facut acolo Facultatea de Litere.
Dupa exact 25 de ani, fi-meu doar ce si-a dat licenta, tot acolo, dar la Istorie.
Se face carte ca lumea la Iasi si profesorii au o mare calitate: te lasa sa-ti exprimi/sustii parerea si nu-ti dau in cap pentru asta. Dimpotriva, apreciaza si chiar recunosc atunci cand ai dreptate.
Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca Iasiul este un oras absolut magnific!

| SimonaCristina a răspuns:

Buuuuuna, fan Smiley happy
Din cate m-am documentat, am aflat ca este o universitate prestigioasa, cu dascali extrem de bine pregatiti, care a lasat in urma ei elevi ilustri.
Te pup!
Iti doresc succes! happy
O zi buna sa ai!

| mihaela0205 explică (pentru SimonaCristina):

Multumesc! happy

| SimonaCristina a răspuns (pentru mihaela0205):

Fuuundita, please?crying
Te pup happy

| 8mariastar a răspuns:

Este cea mai buna din Iasi dupa parerea mea la profesori ca universitate.Ti-o recomand.
http://www.uaic.ro/uaic/bin/view/Main/WebHome