| ionalglanetasuluiii a întrebat:

Ce părere aveți de admiterea la medicina din Cluj?

Răspuns Câştigător
| LadyKanae a răspuns:

Salut! Eu tocmai ce am trecut in anul II de medicina generala la Cluj. Iti pot spune din experienta proprie ca este o admitere dificila, insa, nu este pentru genii, asta e clar. Examenul in sine nu cuprinde o cantitate enorma de informatie, insa, trebuie sa stii dumnezeieste absolut tot ce scrie in manualele de biologie si chimie, iar la cerintele grilelor trebuie sa fii foarte atent pentru ca sunt pline de capcane.
Acele capcane sunt de fapt modul in care UMF-ul din Cluj isi selecteaza viitorii studenti: cine este cel mai atent si stie mai mult, acela intra.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adică ce părere? Dacă să dai dta admitere aici sau nu?
Este concurența care o merită cea mai bună din țară.
Cine știe, intră.

| DevaPathPain a răspuns:

Avand in vedere ce ofera, fiind cea mai buna din tara, e normal sa fie selectivi. Este o admitere destul de grea, dar nu imposibila, ca reusesc zeci de oameni in fiecare an.