| Saddy_Slimm_1995 a întrebat:

Ce parere aveti de cartea Academia Vampirilor - Richelle Mead,
cei care ati citit-o. Argumentati.

Funda

2 răspunsuri:
| Aeri a răspuns:

Da, este o serie buna. Pacat ca filmul o cam strica insa macar au ales distributia bine, zic eu. Are actiune iar eroina principala e super tare, nu este dupa modelul fata-plangacioasa-care-are-nevoie-de-protectie ci ea este, de fapt, cea care protejeaza. Plus ca are niste scene frumoase in care eu, sincer, am cam plans. Dintre Jurnalele Vampirilor (cartile) si Academia Vampirilor (cartile) sigur aleg 100% Academia ^^.
Si apropo, nu e "cartea Academia Vampirilor", ci sunt cartile. Este o serie de 6 carti.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Academia_Vampirilor

| Aleen_Mad_1991 a răspuns:

Ce pot spune este ca estelipoliza analitica a randurilor poate fi interpretata argumentativ ilustrand realitatea in concordanta cu fictiunea impropriu impusa de autor. Da, este o carte buna insa daca nu esti extraderant in ale cititului.
Totusi s-ar putea sa-ti placa autenticitatea moligoroanelor aflate in subtext.
Ti-o recomand totusi.