| Bogdanmanolachi a întrebat:

Ce părere aveți de facultatea de matematica din cadrul universității Alexandru Ioan Cuza din Iași? Merita? E greu de terminat?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice facultate de matematica merita. Si numele iti spune ca e serioasa. Profesor de matematica cel putin. Nu am auzit de persone care sa aiba aceasta facultate si sa nu lucreze cu "matematica". Fain daca iti place. Normal ca e greu, se face matematica la nivel avansat. Stiu persoane la Cluj care studiaza la facultatea de matematica dar sunt foarte buni, au luat aproape 10 la bac si la facultate se mentin tot aproape de nota 10. Nu e usoara dar merita.