| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de Teologie din Constanta!? Este buna de ceva in viitor!? Am auzit ca e slaba!

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nunti botezuri imormântări
să fii popa sau pastor mereu ai de incasat
10% cel putin din salariile celor pe care ii ameniti ca daca nu dau zeciuiala vor ajunge in iad

daca faci o biserica gen club mai select doar cu oameni mai sapalati si dupa biserica va asezati cu totii la masa sa faceti afaceri cum am vazut eu in alte tari
atunci o sa atragi tot mai multi oameni de afaceri la biserica ta care o sa vina sa ii torturezi tu putin cu predica vreo 2 ore tot programul hai 3 ore in total cu tot cu cantece si inchinare

si la sfasit inca vreo 3 ore de afaceri
si tu ca pastor stai cu ochii pe ei sa ii vezi care au o masina o vila
si le pui sula in coaste si ii ameniti cu iadul daca nu iti dau minim 10 % din valoarea vilei lor si minim 10 % din salariul lor
sau din incasarile lor

si mai jmecher de atat am observat eu la unii pastori ca nu te lasa sa iti platesit mai intai chiria intretinerea abonamentul la transport naveta pana la munca si inapoi

si pe urma sa dai 10%

ci trebuie sa incepi cu a da 11% dupa care poti cu restul daca iti mai ajung sa faci ce vrei tu

dar adevarul e ca la un om normal cu salariu minim pe economie si 3 copii si o nevasta snoaba care nu prea stie sa isi castige propria existenta si sta acasa cum o invata biserica ce femeile sunt vase slabe
femeia trebuie sa fie un vas mai slab adica intretinuta
ca ii bagati voi pastorii preotii in cap ca ea trebuie sa stea acasa sa faca copii sa aiba grija de copii si sa nu se duca niciodata la nici un fel de loc de munca

si daca barbatul ala da 11% din salariul minim pe economie ca atat este el capabil intelectual sa faca
mai ales atunci cand nu poate sa dorma pentru ca stau intr-o camera cu totii cu o baie si o bucatarie la comun cu alte 2 familiii
doar camera de 16 metri este a lor
adica inchiriata
cati bani ii va ramane omului respectiv din salariul respectiv sa platesca abonament la tren unde face el naveta
abonamente la autobuze
abonament la telefon
sau masina asigurare piese piese service piese piese
si mancare pentru copiii
si pemparsi
si gradinita
si cresa
si scoala pentru copilul cel mai mare
si inca o cezariana cea de a patra cezariana ca asa ii invatati voi la biserica sa nu faca avorturi si femeile sa nu isi puna sterilet pentru ca steriletul este crima

| SingleForOne a răspuns:

Dacă tu urmărești beneficii, reputație, bani, și altele, atunci, da, este slabă. Dacă urmărești să devii ceva în urma acestei facultăți, din inimă (preot, profesor de religie, stareț, istoric de religii, jurnalist de religie, și multe altele), atunci este o facultate foarte bună.
Personal, îmi place mai mult universitatea din Iași, dar fiecare cum îi place sau după posibilități.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea, nu e buna de viitor.Nimeni nu se mai face preot, profesor de religie, pastor, etc.Acum se cauta zona de IT, domeniul medical si juridic si un pic ASE, resurse umane si inginerie.