| Florin458 a întrebat:

Ce parere aveti de facultatile terminate la fara frecventa?

Sunt la o facultate cu invatamant la zi,insa fiind foarte ocupat cu jobul,nu stiu daca o mai pot face la zi,plus ca la noi oricum nu prea se preda mai nimic,iar profesorii vin cu slidere si proiector si turuie de acolo mecanic,apoi spre finalul semestrului ne pun cursurile in brate sa le invatam fara prea multe explicatii, motiv pentru care nu vad nici o diferenta intre una la zi sau la fara frecventa. Avem si laboratoare unde din 4 ore 2-3 le stam singuri, apoi cand vine proful facem 1 experiment si nici ala complet uneori si asta e tot iar la examene au pretentia sa cunosti ce nu ti s-a predat.Plus ca avem colegi care nu vin deloc, nici macar o zi si in toamna trec miraculos la toate materiile.Cum nu stiu sigur,ei spun ca le dau pe toate la restanta,dar nu stiu cum poti lua atatea examene intr-o singura sesiune de restante, plus verificari si colocvii.
Daca m-as transfera la fara frecventa scrie pe diploma ceva? Scrie forma de invatamant absolvita? Afecteaza cu ceva daca 50% am facut la zi si 50% la fara frecventa? Ma refer la angajare.Am zis sa cer si niste pareri intrucat am luat toate examenele din prima si media cumulata e undeva pe la 8.29, cu cateva sutimi in plus sau in minus.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce vrei de la tine. Vrei o hârtie la absolvire sau vrei să știi ceva când termini din Domeniu. Așa că uită-te la tine, nu la cei care termină facultatea toamna pe bani.