| MPC247 a întrebat:

Ce părere aveti de ingineria petrolului si a gazului din cadrul facultății de inginerie de la universitatea Lucian Blaga din Sibiu? Mai exact specializarea transport, depozitarea si distributia hidrocarburilor. E de viitor? Este cerere in domeniu? Ce perspective are un tanar dupa ce termină aceasta facultate?

2 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Da. Petrol si gaze, studiate ca lumea vor fi de viitor si peste 100 de ani.

| ziptrack a răspuns:

Totusi trebuie sa stii ca in ziua de azi, procesele astea s-au automatizat deja sau urmeaza sa se automatizeze destul de curand. Chiar tatal unei prietene se ocupa cu automatizarea sondelor la o firma mare din Romania (scuze dar nu pot sa dau numele firmei). Documenteaza-te putin pe net, eventual cauta pe forumuri de nisa mai multe raspunsuri la intrebarea ta.