| StrongHeart a întrebat:

Ce parere aveti de modelul statului israelian de agricultura si irigatii? Solul lor este foarte secetos si cu toate astea reusesc sa faca agricultura calitativa si se folosesc chiar si de apa din toalete si din industrie pentru a o filtra si refolosi in agricultura.
De asemenea au un asa zis"turn de oglinzi" si folosesc energia solara pentru a alimenta infrastructura cu curent electric.
Mie mi se pare fascinant cum se folosesc de resurse si nu fac deloc risipa.
Reportajul aici
https://www.youtube.com/......tps?/watch

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presa baga spaima in oameni ca vine inundatia pe marile orase ale lumii, si unii "lenesi" se apuca de reciclat apa, cu motivul ca nu au. Daca nu e (apa) acolo, lauda-te cum ai carat-o. Exista destula apa, nu trebuie reciclata, ci carata.
Asa mult au grija de mediu si poluare, ca d-aia avem furtuni. Dar e secret de ce avem furtuni.
Le place foarte mult sa separe, mereu au idei ce sa mai divida.
Irigatiile nu-si au orgiinea in israel, exista deja si in alte tari cum este egiptul, sunt foarte vechi.
https://www.quora.com/......am-Ahmed-4
Cand ei nu inteleg cum functioneaza, denumim "exraterestrii" pana se lauda ca ei au inventat si dispare sursa.