| Cccc6743 a întrebat:

Ce parere aveți de profil economic? Vreau sa știu tot.
Multumesc anticipat.

Dar de profil stiinte sociale?

1 răspuns:
| Ana7807820 a răspuns:

Eu sunt la profil economic, clasa a 10a. Pana acum e relativ ok, nu mai fac muzica, desenul si logica dar trebuie sa dau teza obligatoriu la una dintre materiile astea: chimie sau bio. Also, scap de fizica la anul si fac practica o saptamana pe semestru! Economicul are 3 categorii de clase: Industrie Alimentara (acolo sunt eu), Turism si Comert, Financiar.
Daca vrei sa fii asigurat ca te angajezi la un restaurant/ supermarket/ hotel mergi pe acest profil!
Am o prietena foarte buna la stiinte sociale si imi spune ca e super lejer, ca nu mai face matematica si celelalte materii legate de ea, doar ca face mult mai intens limba romana si psihologia. Din cate stiu, daca termini cu profilul asta poti deveni avocat sau chiar politician (stiinte politice) sau sa devii un simplu traducator.