| AdiZone a întrebat:

Ce părere aveți de sistemul de invatamant din Romania!
Va rog sinceritate!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te pe raspunsuri aici! Vei gasi o multime de analfabeti care scriu: " Se merita" si alte asemenea greseli gramaticale.

| AdiZone explică (pentru Salontanul):

Da am observat asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa de respect din partea profesorilor pentru elevi si din partea elevilor pentru profesori.

Profesorii sunt formati intr-un sistem invechit si nu sunt motivati deloc sa isi faca bine treaba.

Unii elevi merg pe premiza ca scoala nu ii ajuta la nimic.

Cand cele doua mentalitati se intalnesc de multe ori iese prapad

| AdiZone explică (pentru suntserios):

Eu cel puțin îmi spun părerea sincer în fata profesorilor și ce fac ei?
Adrian hai la lecție sa vad ce știi dacă tot vorbești asa mult.

| Trumpinator a răspuns:

Groaznic! Profesori care chinuie elevii, si elevi care se chinuie sa fenteze scoala! Un dezastru fata de ce era inainte de 89' (si nici ala nu era perfect)

| AdiZone explică (pentru Trumpinator):

Eu sincer, ma simt tratat ca pe un sclav cand sunt la cursuri. Profesorii vin in scarba doar pentru salariu si pentru a strica vietile a multora dintre elevi.

| Trumpinator a răspuns (pentru AdiZone):

Evident, si abuzeaza de functia pe care o au, ca de, fiecare trebuie sa abuzeze de orice putere are... crying

| AdiZone explică (pentru Trumpinator):

Noi nu mai avem voie sa ne spunem concluzia ca deja spune pai tu nu contezi eu am catalogul nu tu.

| Trumpinator a răspuns (pentru AdiZone):

Dap, la fel

| Thisisnotme a răspuns:

Este foarte stresant.Copii trebuie sa isi faca temele care constau in vreo 5 pagini la matematica si lb. romana, mai nou se dau teme si la muzica si desen de parca nu aveam ce face. Testele vin prea des si numai zic de alea sub forma de razbunare sau de profesorii care au ceva personal cu un copil si il terorizeaza.Mie personal temele si testele mi se par inutile.O teza pe semestru la materiile care te ajuta in viitor ok si apacitatea dar fara simulari.Ar fi totul mult mai usor daca de la gimnaziu ti-ai putea alege materiile la care sa participi fara absente si note la celelalte.Sau macar sa nu se mai faca ora de educatie plastica, educatie muzicala, educatie fizica, dirigentie, optionalele(fiindca oricum nu sunt optionale) si latina(fiindca oricum e o limba MOARTA).