| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ASE? Mereu aud misto-uri legate de facultatea asta si se spune ca acolo poti sa te duci sa stai degeaba si sa treci anul. E adevarat?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt mistouri. ASE nu e chiar cea mai grea facultate si scoate pe absolventi pe banda rulanta. Ba chiar citeam acum cateva zile ca doresc sa scoata si limita de 5 pentru trecerea examenului... ce sa mai faca si ei pentru bani.
Dar asta nu inseamna ca daca faci facultatea aia pe bune si iti da interesul o sa ajungi ca restul

| Dalmore a răspuns (pentru suntserios):

Si care sa fie limita?

| suntserios a răspuns (pentru Dalmore):

Nu am citit tot ce scria in articol

| GabiDumitrescu a răspuns:

Misto-uri? E REALITATEA. Uita-te cate joburi sunt in domeniu si de cit 200 de ori pe-atita ai in fiecare an absolventi. Ce iti spune tie asta? Dar faptul ca nu sunt destui medici sau specialisti in IT? Dar faptul ca e a naibii de greu sa gasesti un bucatar sau un ospatar bun?

| Dalmore a răspuns:

Da, e adevarat. Intr-un fel nicio facultate nu e usoara, oricat de slaba e. Dar intr-adevar, am cunostinte acolo, care de multe ori se laudau ca nu invata, ca unii profi le dau 5-ul numai daca se duc la examen cu carnetul. Gen, pentru prezenta laughing. Si apoi ne miram ca avem o generatie de lenesi, cand simplul fapt ca te prezinti la un examen e motiv de lauda si trecere. Bleh.

| Yurisa a răspuns:

Da, dar oare asta te ajuta in viata? Sa treci prin facultate fara sa faci ceva sa primesti licenta si aia e? Doar ca sa ai o diploma si sa te lauzi ca ai facut facultatea? Eu cred ca nu laughing
Depinde si de profil, de exemplu cred ca la manegement e mare labareala pe langa finante banci unde faci microeconomie si mate la greu laughing

| Anon31241212 a răspuns:

Depinde si ce specializare faci in cadrul ei.Nu te lua dupa altii. Se fac misto de toate facultatile/universitatile daca e sa o iei asa. Lumea comenteaza de medicina ca acolo nu ai viata si aia is tocilari care merg acolo, dar cine te salveaza cand esti pe moarte? De aia de la litere comenteaza ca-s visatori si cu capul in nori, dar cine traduce / este profesor atunci cand trebuie? etc. Nu te mai lua dupa ce comenteaza altii. Opinia lor este irelevanta. Orice universitate/ facultate e buna, daca iti place. Sunt oameni care se realizeaza de la toate facultatile si crede-ma ca cei care judeca dupa niste prejudecati/ sabloane nu se numara printre ei (cei realizati).