| Ghost963 a întrebat:

Ce parere aveti despre citirea rapida? O poate practica oricine sau ii fake?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Numele tău e cel mai bun exemplu. Citește-l de mai multe ori rapid pentru exercițiu.

| ambicio a răspuns:

Eu zic că citirea mai lentă duce la asimilarea mai multor informații în comparație cu citirea rapidă care selectează doar anumite informații.

| Phux a răspuns:

Multe persoane pot citi repede.
In medie 300 de cuvinte pe minut.
Problema vine la asimilarea informatiilor citite. Multa lume citeste repede dar nu toti retin ceea ce au citit.

| Lucapaliseba2005 a răspuns:

Multe persone citesc repede cred ca poti sa faci si tu daca exersesi