| ClauditsSa24 a întrebat:

Ce parere aveti despre Colegiul Economic Administrativ Iasi? Cum sunt profesoriii, elevii? Se face multa matematica si romana?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Colegiul Economic Administrativ nu este o alegere întocmai bună.
Am o cunoştinţă care învaţă acolo şi îmi povesteşte multe lucruri.
De exemplu şcoala se termină pe 11 iulie, elevii nu învaţă deloc, cea mai mare medie din clasă este maxim 8.50, profesorii sunt bine pregătiţi însă eforturile lor sunt în zadar.
Matematică şi Română, da, se fac multe ore de Matematică.
Eu zic să te mai gândeşti dacă sigur vrei să mergi acolo. Gândeşte-te la viitorul tău.
Succes!

| ClauditsSa24 explică (pentru Hydrangeaceae):

Acum este cam tarziu... am pus ca prima optiune Garabet Irbaileanu (dar nu cred ca intru) iar a doua Economic, am media de admitere 8, 37. Am pus si alte obtiuni insa acum sa vad la care voi intra.

| Addușca a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Te-ai informat aiurea. Da, școala se termină pe 11 Iulie dar ai practică, și la practică te duci fluierând. Elevii cum nu învață deloc? 8, 50? serios? te-ai informat greșit. vărul meu a avut 9, 60. clasa lui era premianta, cunosc mulți elevi care au acolo media peste 9. Cel puțin în clasă la mine toți ne străduim să învățăm din ce în ce mai bine. Profesorii sunt bine pregătiți majoritatea, și nu sunt eforturile lor în zadar.

| vangaelis a răspuns:

Matematica si romana este obligatorie. Vei face cu siguranta mai multe ore de profil..matematica, economie.