| SadSmiles a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de medicina?

Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Am auzit ca e o facultate grea, dar frumoasa. Eu acolo vreau sa merg, chiar daca e mult de invatat. Sunt sigura ca toate sacrificile merita. Totusi, vacanta de vara e de 2 luni(nu sunt foarte sigura) si se da admitere din chimie si biologie.Se fac 6 ani de facultate, sa face practica in spitale, dar va fi frumos. Uite un link cu materiile din fiecare an(cam asa ceva, depinde de facultate si oras).
http://www.umfcluj.ro/......DICINA.pdf
Se plateste cat de cat bine, desi cel mai bine e sa mergi in strainatate(acolo salariile sunt chiar foarte mari) si daca iti place cu adevarat, merita!
Mult succes!

3 răspunsuri:
| Biu90 a răspuns:

Cred ca te orientezi foarte bine. E nevoie acuta de medici si poti pleca usor afara unde iei niste bani super buni

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Sincera sa fiu, mi se pare una dintre cela mai onorabile studii mai ales daca vei practica, dar nu in Romania, aici te baga pe un post prost platit si se roaga te tine sa ramai...Mai bine faci medicina aici, inveti engleza si te duci afara pe cel putin 5000 euro pe luna.
Scz, numai patrioata nu-s.

| FashionDiva a răspuns:

Grea ca naiba laughing