| csfan9509 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul Mihai Eminescu-Bucuresti?

17 răspunsuri:
| mirunaioana a răspuns:

Buna, csfan9509! Eu am o parere foarte buna.Bine,cred ca sunt putin subiectiva pentru ca eu invat acolo si de aceea mi-am format deja o parere.Este un liceu foarte bun, cu profil real mai mult unde daca nu inveti esti considerat mort deoarece profesorii sunt foarte exigenti, severi si pun note chiar pe merit. Dar chiar daca sunt severi isi fac datoria asa cum trebuie, crede-ma.Consider ca acest liceu este demn de admirat pentru ca te formeaza ca om si te pregateste sa traiesti in societate.
Ca dotari, are laboratoare de informatica, biologie, chimie.Sunt 3 clase de real si doar 1 clasa cu profil uman.La real, mai ai si intensiv o limba straina(engleza, franceza sau germana). Ai foarte multe de invatat ca elev al acestui liceu.
Biblioteca nu va mai avea in scurt timp.

| mirunaioana a răspuns:

@anonim, eu am parerea mea, tu o ai pe a ta.Stiu foarte bine ce spun pentru ca ii cunosc aproape pe toti profesorii de la Eminescu si sunt asa cum am zis. E adevarat ca unii mai sunt delasatori dar sunt putini pentru ca majoritatea au pretentii mari de la elev.Si inca ceva! Eu am o vechime de aproape 9 ani in Eminescu si pana sa ajungi tu la cifra asta mai trebuie sa avansezi inca 7 clase, ceea ce, mie nu mi se pare putin. 2 ani e un timp relativ mic din punctul meu de vedere ca sa te poti exprima asa cum ar trebui despre o anumita scoala.

| Ana213 a răspuns:

Sincer suna bine dar cam atat.

| roby96 a răspuns:

Si eu sunt boboc anul asta la real big grin...din cate am auzit e liceu bun big grin...acum sa vedem, a trecut si inscrierea asta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceu de fite, nivelul moral este zero.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt boboaca anul asta la Eminescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt boboaca anul asta in eminescu si sper sa fie bine la ce profil esti anoanim care a raspuns pe 4 iulie 2010 pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de 2 ani in eminescu si nu e asa carcera cum zice mirunalaughing. Daca mi-ati da idurile am vb mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt boboc anul asta... si sincer cred ca o sa fie de bine.kre vrea sa vb id meu e edu_stoicescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai forta liceu credeti-ma am invatat acolo timp de 8 ani este super ok mi-as fi dorit sa raman acolo si la liceu dar nu m-a ajutat media deci e cel mai ok liceu dupa parerea mea profii super de gasca toti. Elevii la fel este raiul pe pamant se face carte dar e si distractie. Se organizeaza surprize pentru elevi de catre profi e genial va iubesc : Murgulet, Brezea, Geta Iordachescu, Cogan, Sotiriu, Sandu Anca, Negura Catrinel, Preda Victor, Dragu Laura, Badea Teodora, Rodica Paliga si multi altii sunt cei mai ok profi la care tin mult o sa-mi fie dor de tot ce tine de Colegiul National Mihai Eminescu sau mai pe scurt CNME

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc acest liceu si imi pare rau ca am plecat de acoloam invatat 8 ani acolo si este trai vba ultimului anonim se organizeaza multe surprize pentru elevi, muzica, dans, teatru, surprize si daca as putea in a 10 as vrea sa ma mut tinetimi pumnii c:* va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt boboaca in Eminescu, la profil real. Sper sa fie bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cs fan sunt cu tine in liceu...boboak

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am invatat pana sa devina colegiu si era asa si asa
mentionez ca am invatat in 1-8 acolo
se facea un pic de carte nu ca in alte licee
bafta pentru cei din 1992-2000 care au invatat pe acolohappy
pentru cine ma cunoaste... bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyyy si eu vreau sa intru in Eminescu, dar as vrea mai multe pareri si detalii.Cine doreste sa vorbim ...ID meu tomy_mihaella

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un **** de liceu abia astept sa ma mut din el.Mai ales la profilul real.Majoritatea profesorilor sunt...de treaba... da sunt unii care ruineaza tot liceul.

| Arianaaa a răspuns:

Buna,si eu vreau sa intru in acest liceu si vreau sa aflu mai multe informatii. Daca vreti sa vb id : minnie_crazy_girl