| Maria_Alecsandra_1993 a întrebat:

Ce parere aveti despre mate-info? Eu am media la mate 10, iar cu profa cu care facem mate toti luam note dupa merit. La info ma pricep foarte bine, iar la chimie si fizica noi nu am facut mai deloc, dar sunt dispusa sa fac orice sa o invat. big grin Plus ca la alt profil nu am unde sa ma duc, deoarece desi am mediile de 10 la toate materiile, tot ce tine de uman nu imi place:-&. La arte nici gand laughing La sport nulaughing) Si la stiinte ale naturii v-am spus ca nu am facut fizica si chimie deci.laughing

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ce ai facut tu in generala nu este info.in liceu se va numi Tic:tehnologia informatiei si comunicatiilor.in liceu, la mate info faci programare, e cu totul altceva decat ce stii tu pana acum.si daca nu sti chimie si fizica e nasol ca or sa fie materii de profil:fizica f1, chimie c1.
ai mai putea incerca la mate fizica.e mai usor decat la mate info.

| Maria_Alecsandra_1993 explică (pentru Nastia):

Mate-fizica? nu e stiinte ale naturii?( fara suparare)

| Nastia a răspuns (pentru Maria_Alecsandra_1993):

In liceul meu sunt asa:mate info intensiv info"A-ul",mate info bilingv engleza "B-ul",Mate fizica "C-ul", Bio chimie "D-ul", filo franceza "E-ul", filo engleza "F-ul", stiinte sociale "G-ul".

| Nastia a răspuns:

Apropo,matea din liceu e foarte diferita de ce stiai pana acum.

| Hirako a răspuns:

Daca esti bun la info ai salariu mare si nu lucrezi mai mult de 8 ore, dar trebuie sa iti placa.In generala nu se face informatica, deci sper ca prin " la info ma pricep foarte bine " te referi ca lucrezi acasa, independent, macar in html.Mediile din liceu nu vor mai conta la intrarea in facultate, deci nu conteaza cata fizica/chimie sti oh go on

| AshWorld a răspuns:

La info te ia de la 0 in liceu, oricum. Depinde de tine daca te va atrage atunci. La fizica si chimie, mai ales fizica, trebuie sa ai grija ca ai destule ore pe saptamana si pe clasa a 9-a e destul de urata optica geometrica! Oricum, daca stii mate, e deja destul de bine!