| popalex199999 a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul Stiintele naturii bilingv engleza? Ma refer la materiile de baza chimie, biologie, mate, fizica? big grin

Răspuns Câştigător
| Andra_4836 a răspuns:

Buna! Daca stiam ca exista Stiintele Naturii Bilingv Engleza, as fi intrat fara sa ezit, dar din pacate sunt la matematica-informatica-bilingv engleza, si ma terorizeaza matematicasad; stiintele naturii e muutl mai bine decat mate-info, te asigurlaughing
La biologie trebuie sa tocesti efectiv(iti zice un cunoscator care da teza la bio), dar pe mine nu ma deranjeaza, pentru ca imi place foarte mult materia. La chimie trebuie sa si inveti, dar sa si intelegi tipuri de probleme. De matematica oricum te lovesti, dar la un nivel mai bland decat la mate-info, iar la filologie se face si mai putina. La fizica nu cred ca o sa va streseze prea tare, fizica e materie care se face mai mult la mate-info.
Pt o clasa de stiintele naturii, ar fi cam asa: 3 ore de chimie, 3 de biologie, 3 de mate (de, ce sa-i faci), si 2 de fizica. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| pink_7086 a răspuns:

Si eu sunt la profilul asta si nu e chiar asa greu... te obisnuiesti, dar trebuie sa-ti placa latura asta de real...altfel nu faci fatahappy

oricum, daca vrei ceva mai "lejer" alege filologie sau stiinte socialewinking

| Andra_4836 a răspuns:

Engleza e pe toate drumurileoh go onNu ar trebui sa fie o problemathinking Eu fac engleza in fiecare zi. Depinde si de profesorul pe care il ai, daca e mai exigent sau mai putin. Anul trebut am avut o profesoara mai exigenta, am terminat cu medii de 8. 50, 9. 50 si 10 la profesoara respectiva (aveam 3 materii diferite de engleza). Anul asta avem alta profa, mai blandahee hee Cred ca o sa am 9, 10, 10 pe semestrul asta.Nu mi se pare grea materia, dar depinde, poate e din cauza ca mie imi place. thinking Un an nou plin de fericire si lumina!

| cristyan003 a răspuns:

Lol... e f greu, ti-as recomanda altceva, profil uman, orice mai bun decat profil real, apoi iti va fi greu la bac, deoarece e foarte greu bacul si mate, fizica, dintr-a 10 deja n-o sa mai intelegi aproape nimic daca nu faci meditatiestraight face

| popalex199999 explică:

Ms pentru raspunsurihappy

| popalex199999 explică:

Si am uitat sa va intreb si de engleza. Engleza e foartea grea la liceu?straight face