| alexx22 a întrebat:

Ce parere aveti despre scolile din ziua de astazi?

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Nu prea se mai pot numii scoli... poate uzine de clone, conformatie, rutine.

| MimiPopescu a răspuns:

Daca te referi la scolile din Romania...as spune neadaptate.Neadaptate la un program de studiu si la ore de curs ca in Vest unde se pune foarte mult pret pe practica si nu pe memorarea aiurea a niste date nefolositoare in viata (aproape toate). Sistemul nostru educational inca mai creeaza genii. Aceste genii apoi sunt respinse de societate pentru ca nu au,, rude". Se tot spunea de o reforma a educatiei. Aceasta reforma nu prea exista. Profesorii care predau in scoli au o programa comunista. Retinem fara sa stim ce retinem. Situatia poate se va imbunatati dar ma indoiesc...

| Marynna a răspuns:

Mai, sincer sa iti spun, mi se pare o dezordine totala.bine,mai sunt si exceptii, scoli care sunt demne de respect, insa majoritatea scolilor sunt vai de ele.de ex, la scoala mea, directoru` a facut frumos curtea, insa in scoala mare(noi avem si generala si liceu) nu merge caldurastraight face

nu mi se pare normal sa faci exteriorul si elevii sa inghete de frigstraight face

alta problema sunt drogurile, care sunt prezente in majoritatea scolilor...

in concluzie, nu am o parere buna despre scoala din ziua de azi

| Cotzi a răspuns:

Azi scoala ii obligatorie multi o fac doar sa o faca, putin o fac ca sa ajunga cineva