| GuessWhoIAm a întrebat:

Ce parere aveti despre scolile postliceale?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

*sunt un fel de treapta intermediara pe cale de disparitie ( asa cum s-a intamplat cu subingineria!)intre liceu si facultate
*unele dintre ele nu autorizare si/sau acreditare ARACIP
*la capitolul "studii" o scoala post -liceala nu da bine pe un CV! --- ce l-ar determina pe un angajator sa aleaga, pentru acelasi nivel de experienta, intre un CV care la "studii' are postliceala si unul care are facultate?
* diploma obtinuta la o scoala postliceala intra in competitie cu una de facultate( pentru acelasi domeniu ) numai atunci cand cel care o poseda are experienta relevanta in acel domeniu