| dDeea97 a întrebat:

Ce parere aveti, la ce facultate sa dau; Mate-Info, Geodezie, Inginerie si Managment sau la ASE?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Mate-info daca iti place informatica si matematica, geodezia daca iti place fizica pamantului si matematica. ASE-ul nu prea il recomand decat daca esti foarte pasionat si foarte bun la economie, daca esti olimpic si mai bine; inginerie si management e ok, dar nu stiu nimic despre acest domeniu. Mult succes!

| dDeea97 explică (pentru GoldandSilver):

La mate ma descurc foarte bine, am cunostinte in engleza si am luat o nota mare la bac, problema este ca nu stiu unde sa intru, multumesc pentru raspuns dar de inginerie electrica si stiinta calculatoarelor ce parere ai?

| GoldandSilver a răspuns (pentru dDeea97):

Sunt niste specializari foarte bune, daca iti place foarte mult TIC, informatica, matematica si fizica la stiinta calculatoarelor, iar la ingineria electrica daca iti place fizica si matematica. Ambele domenii sunt foarte cautate, calculatoarele sunt foarte importante pentru sec. al 21-lea iar inginerii, am auzit ca sunt foarte cautati si foarte bine platiti! Succes in viata si felicitari pentru nota de la bacalaureat, cu matematica chiar poti face multe!

| dDeea97 explică (pentru GoldandSilver):

Multumesc, analizand zilele acestea domeniile si facultatiile am ajuns la concluzia geodeziei!

| GoldandSilver a răspuns (pentru dDeea97):

Cu placere! big grin

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mate-info, daca esti capabil/a.

| MaliciousDeath a răspuns:

Mate-info.

| Chasles a răspuns:

Informatica, gasesti usor de lucru si n-o sa ai o problema cu banii happy