| Tfjdk5848kfjdht a întrebat:

Ce păreri aveți despre liceele din Ploieşti? (Mihai Viteazu, I.L. Caragiale, Nichita Stănescu). Eu vreau pe profilul ştiințe ale naturii.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă iei peste opt, la N Stnescu, intri

| Dienushki a răspuns:

Buna! In Ploiesti cele mai bune licee sunt Mihai Viteazul si Caragiale. Am observat ca au multe premii la olimpiade de tor felul, mai ales Caragiale la informatica. Exista clase la care se intra numai pe baza de olimpiade din ce mi-a explicat o cunostiinta de la Viteazu. Prahova e unul din judetele de top pe olimpiade datorita acestor 2 licee