| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate provoca un avort?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Hm.sunt n'spe situatii in care poti avorta in mod nevoit. Spre expemplu, cineva mi-a povestit cum a avortat in timpul unui film de groaza, s-a speriat foarte tare si...

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Adica ce anume duce la un avort sau ce consecinte are un avort? Ce poate duce la avort spontan, depinde de organismul fiecarei femei: lovituri, cazaturi, intepaturi, anumite medicamente, probleme in a tine sarcina etc. Un avort, odata facut sau intamplat, creste riscul de sterilitate, daca operatia nu s-a facut corespunzator-infectii, uterul devine mai sensibil, anumite complicatii psihologice care, iar, depind de fiecare persoana.

| Florinna a răspuns:

O baie foarte fierbinte si un pahar de vin fiert