| Maya. a întrebat:

Ce poezie as putea sa recit pentru proba de dictie pentru admiterea la un profil pedagogic?

6 răspunsuri:
| sunshine_5685 a răspuns:

Minune de Ana Blandianahappy Eu pe aceasta am recitat-o, si cei din comisie au fost foarte incantati,si iata-ma intrata la acest profilbig grin
oricum, toate profesoarele mele mi-au data celasi sfat pe care o sa ti-l dau si eu tie:nu alege poezii de Mihai Eminescu, sau dintre cele studiate la clasa, fiindca sunt deja plictisiti de elehappy

| Amarandei a răspuns (pentru sunshine_5685):

Buna, ai putea sa imi spui si mie ce s-a dat la proba de desen? Te rog frumos!

| sunshine_5685 a răspuns (pentru Amarandei):

La desen am avut natura statica. De exemplu, noi am avut puse pe catedra un cub o vaza si inca o figura geometrica, pe care a trebuit sa le desenam in creion, apoi sa le pictam. Dar trebuie sa fii atent la proportiile lor si la umbre.

| Amarandei a răspuns (pentru sunshine_5685):

Aha,multumesc,imi mai poti spune si ce inseamna motive ritmico-melodice? Te rog!

| Petrenciuc a răspuns (pentru sunshine_5685):

Heei poti sa imi spui ce intrebari ai avut la interviu? Eu miercuri am interviul si sunt foarte stresata. As dori cateva exemple de intrebari

| isa_1623 a răspuns:

Mie profa mi-a dat sa invat de Macedonski-rondelul apei din ograda japonezului...poezii care sa se potriveasca tonalitatii tale, intonatiei tale. vocii. sper sa te ajute.da mai bine intreab-o pe profa sau prof.bafta! funda?