| anonim_4396 a întrebat:

Ce posibilitati as avea daca as face facultatea de medicina, specializarea asistenta medicala generala? M-ar interesa sa plec in strainatate dupa terminare.

3 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

E foarte cautat in afara. E o optiune buna mai ales daca iti place iar daca ai in sprijin suportul unei limbi straine te-ai scos in strainatate. Dar trebuie sa te gandesti cat de mare e pasiunea pentru ca in cei 6 ani daca nu ma insel va trebui sa inveti si sa tot inveti.

| Rosu_Razvan_1990 a răspuns:

Sunt in domeniu si iti zic ca e o facultate mare si lata si nu atat de grea daca iti place...decat sa faci asistenta mai bine mergi direct pe medicina generala sau dentara. poti pleca in strainitate si in timpul facultatii atat cu bursa cat si la schimb international.

| anonim_4396 explică (pentru Rosu_Razvan_1990):

La mine problema e ca mai am facuta o facultate... Deci nu mai am 18/19 ani. Ma preseaza timpul. Si probabil ca ar trebui sa platesc toti cei 6 ani + carti scumpe, materiale. Insa, si sentimentul ca esti doar asistent medical e uneori... de inferioritate! Of, de as primi un semn divin! happy