| anams a întrebat:

Ce poti face cu Facultatea de Litere, romana-latina (filologie clasica) fara DPPD (modulul psihopedagogic) si in ce domeni poti activa in afara de invatamant sau ce profesii poti practica cu aceasta facultate?

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce poti face cu Facultatea de Litere, romana-latina (filologie clasica) fara DPPD (modulul psihopedagogic) == nimic.

| mixxjim a răspuns:

Fara modulul de predare nu prea poti face mare lucru decat eventual cercetare sau bibliotecara. daca ai talent poti iti gasesti ceva pe la ziare, scris articole. iti poti lua atestat de traducator pe latina, desi nu prea e mare lucru de tradus.

| mixxjim a răspuns:

Dupa facultate poti face un masterat pe comunicare si relatii publice sau niste cursuri de calificare pe resurse umane, de exemplu, sau pe relatii publice, sau ce iti place tie, ca sa ai ceva sanse in plus sa-ti gasesti de lucru happy