| LolaMona a întrebat:

Ce poti scrie într-un eseu despre lipsa politetii în ziua de astăzi?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu traiesti pe sub pamant? Nu traiesti printre oameni? Nu este greu de observat.

| LolaMona explică (pentru darrio2007):

Știu multe dar trebuie sa scriu despre asta mult, și am nevoie de inspirație ca sa scriu ceva ce are sens.

| T0T a răspuns:

Tu nu ai păreri, tu nu observi?

| Anonim0204 a răspuns:

Uita-te putin in jur... o sa observi...

| anonim000x a răspuns:

Spui fix ceea ce spune acea profesoara care spune "pe vremea mea", dar cu alte cuvinte.Nu uita de formulele: "in ziua de azi"/"in zilele noastre";"din păcate, tinerii..."

| RigbyBarosanul a răspuns:

Mai nimic daca e vorba despre scoala care nu v-a accepta limbajul tau :/

| alinabogdan2781 a răspuns:

Poti scrie ca.
In trecut oamenii aveu o mare respectare intr-e ei, adica aveau politete.In ziua de astazi oamenii nu sunt ca inainte si au o politete lipsita.Eu cred ca daca era sa existe politete in zilele noastre atunci oamenii erau sa fie mai intelepti si mai politicosi.
Indemn:
-Eu doresc ca toti sa avem o politete ce in trecut!