| anonim_4396 a întrebat:

Ce profil ar fii cel mai bun pentru mine, media din clasele 5-8 este aproximativ 9, 49 iar in examene estimez ca i-au 8, 5 la romana si 8la mate.Materiile la care nu ma descurc ar fii matematica, chimie si franceza.Deci spuneti-mi va rog un profil in care se studieaza putin aceste materii sau chiar deloc

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Profil uman :stiinte sociale.Nu faci matematica si chimie deloc din a 11-a iar in a 9 si a 10 faci doar doua ore pe sapt.si nu se pune mare accent pe aceste materii.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ai să iei 8, 5 la română cînd va zbura porcul. Ești pe de lături ( cu accentul pe „u").
Te citez : „estimez că i-au 8, 5 la română".
Doar dacă va fi oarbă vreo profesoară de română.
Ce note ai la română?
Doamne, ferește!

| William a răspuns:

Nu mai minti ma, cum sa ai media 9, 49 cand tu scrii "ar fi" in loc de ar fi si "i-au" in loc de iau?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi alege un liceu cu profil Uman, specializările Filologie sau Ştiinţe sociale;)

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| AttilaDornIsPower a răspuns:

Te poti duce la filologie-intensiv engleza. Se face mai putina franceza si aproape deloc mate si ce tine de ea. Sau la stiinte sociale unde se face mai multa romana/istoriehappy

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Stiinte sociale sau filologie big grin

| Mikel26 a răspuns:

Filologie cu engl intensiv