| Stef_Stefan_1999 a întrebat:

Ce profil credeti ca e mai usor filologie sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Filologie, acolo e mai multa toceala. La stiinte sociale mai e si de gandit la logica si materiile alea cu argumentarea. E ca si cand ai compara facultatea de litere sau istorie cu cea de drept.

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ambele sunt profiluri destul de usoare dar cun la stiinte sociale faci matematica (putina insa) pana in a 12, as putea spune ca filologia e mai usoara, din a 11 dispar complet materiile de real, adica fizica, matematica, chimie si biologie.
Deci filologia, parerea mea.Succes.

| gemeni6226 a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult sa inveti o limba straina sau politica.La filologie inveti mai mult limbi la stiinte sociale mai mult economie si politica.

| AC4S4 a răspuns:

Sunt cam la fel, dar totusi spun ca e mai usor la filologie, unde nu mai faci mate, si ca de la stiinte sociale alegi mai usor o facultatehappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost și la Filologie și la Științe Sociale, crede-mă... Filologia este cea mai ușoară.

| Stef_Stefan_1999 explică (pentru anonim_4396):

La filologie este mult de citit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorul nu o să te oblige să citești dar eu zic că ar fi necesar ca pe fiecare săptămână să ai o carte citită, pentru că te va ajuta la BAC, să nu mai stai atunci și să te preocupi de astea.
Dar nu e greu la filologie, te asigurwinking