| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Ce profil credeti ca o sa fie cel mai cautat la liceu anul acesta? Uman? Real? Vreau o parere

6 răspunsuri:
| Romeo44 a răspuns:

Ofc real. Doar gandeste-te cati parinti vor sa iti trimita copii in zona de it. Parintii gandind doar ca "asta este viitorul"(ceea ce nu pot nega). Cele mai mari medii vor fi la real, deci inseamna ca acolo se duc cei mai multi. In caz ca nu te descurci la matematica, nu ai ce cauta la real.

| Alexx234qw a răspuns:

Din pacate in fiecare an cei mai multi aleg umanul, si nu inteleg de ce pentru ca nu poti face mai nimic cu acest profil, mi se pare o tampenie.

| beatrice2630 a răspuns:

Majoritatea aleg umanul, și eu la rândul meu am făcut asa
Sunt la filologie și pot spune ca sunt foarte mulțumită. Toată viața am fugit de matematica, fizica, chimie și biologie iar faptul ca nu dau bac la matematica ma bucura zilnic
Consider ca merita sa mergi la profil real doar dacă te descurci bine la matematica, biologie...
Prin urmare, mereu este bătaie pe profiluri de uman, cel puțin la mine in liceu nu se bate nimeni sa inte la economic, mate-INFO sau științe ale naturiilaughing

| OppaSaranghe a răspuns:

La mine in judet cei mai multi aleg realul. Si o mare parte din cei ce aleg acest profil o fac din cauza anturajului (toata lumea, toti popularii, copii de profesori, olimpicii vor la mate-info). Am fost surprinsa sa ii vad ca ceilalti ce au raspuns ca umanul. Ma rog, asa stau lucrurile la mine in judet cel putin.