| DvDplayer a întrebat:

Ce profil de liceu e pe fizica?

Răspuns Câştigător
| Marian7777 a răspuns:

Științe ale naturii sau Matematică-Informatică

8 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Precum a spus Florin ca ar fi stiintele ale naturii, poate ai putea intreba dirigintele tau sau profesorul de fizica, poate mai exista vreo optiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profilele reale, adică Matematică-Informatică și Științe ale Naturii.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Științe ale naturii

| Sophieka a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Da, si multa matematica, chimie si biologie.
Sper sa nu supere faptul ca m-am bagat. Am vrut doar sa precizez deoarece eu am fost la stiinte ale naturii.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Sophieka):

Nu mă supăr deloc

Și eu am fost la științe ale naturii.

Ba chiar în clasa a12a am avut o situație și amuzantă și de plâns puțin : ))

Ne-a spus profa cine vrea o oră în plus de fizică (un optional) să-și treacă numele pe respectiva foaie care circula prin clasă.

Și au semnat aproape toți din clasă pentru că exista mentalitatea aia că... dacă nu semnăm ne ia profa la ochi și ne pune note rele pentru că nu am semnat.

Și asta a fost o prostie din partea noastră pentru că absolut nimeni din clasă nu dădea bacul la fizică (eu și majoritatea au dat la biologie și au fost câțiva mai curajoși să dea la chimie).

Și în consecință tot anul am făcut 4 ore de fizică pe săptămână... (4/5 zile aveau fizică în orar).

Probabil nici colegii nu s-au simțit comod, dar pentru mine care toată viața mea de elev am înotat în medii de 5 și 6 la fizică, a fost un mare chin : ))

Mai rău decât la mate, că mate mai știam ceva ceva

Dar la fizică ziceam niște definiții pe care nu le înțelegeam cu adevărat și umpleam tabla cu formule care pentru mina erau mai mult simple înșiruiri de litere și mă înțelegeam cu profa de un 5-6 happy că era cât de cât de treabă big grin

(cu problemele /aplicațiile nu mă înțelegeam deloc sad )

În fine, mă bucur că am scăpat cu bine big grin

Am avut chef de povestit în seara asta dacă tot nu se lipește somnul de mine : ))

| Sophieka a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Ma bucur ca nu te-ai suparat. Eu m-am transferat de la stiinte ale naturii la filologie, fiindca nu era deloc pentru mine.
Semestrul acela... A fost un calvar laughing
Ma bucur si eu ca ai scapat si tu cu bine, dar si eu big grin.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Sophieka):

Să știi că ești foarte simpatică prin faptul că te asiguri mereu să nu superi și zici că te bucuri că nu ai supărat big grin

E cumva un nivel de...bun simț să zicem, de care nu am mai văzut de mult big grin

| Sophieka a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Multumesc! Imi place sa respect si sa am bun simt. happy