| PikaISenpaii a întrebat:

Ce profiluri pot intalni la liceele militare?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acolo nu sunt profile, sunt arme. Asa este titulatura militara. Geniu, artilerie, infanterie marină etc.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Confunzi cu facultatile militare. In colegii nu sunt specializati pe arme ci doar pe cunoastere militara generala. Ti-o spune un militar pensionat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Ok.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Colegiile militare (nu sunt licee) au profil matematica-informatica si profil militar. Ambele specialitati se fac simultan. Nu sunt specializati pe arme.