| 0Hey0 a întrebat:

Ce pronume si verbe sunt in poezia poetul ca si soldatul de nichita stanescu?
la persoana 1 si 2 funda

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

De lenes/a ce esti, nici regulamentul TPU nu l-ai citit! De unde dai tu 2 funde?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Fato,la o intrebare se poate da o singura funda! Asta am spus, pentru ca tu ai scris ca la prima si a doua persoana care raspunde le dai cate o funda!
Prima fundita am luat-o in ziua in care m-am inregistrat! Si pentru ca m-ai intrebat, afla ca la 2 luni si jumatate de la infiintarea contului meu pe TPU, eram facuta expert! SIC!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cum sa inteleg asa ceva? Nu trebuia sa pui punct dupa 2? Si sa scrii funda cu F mare? Cum ai scris tu se intelege ca "la persoanele prima si a doua care iti raspund, le dai funda"! Nu stiu in ce clasa esti dar habar n-ai sa scrii! Raspunsul tau trebuia sa fie asa:
"Nu,nu,nu ai inteles tu ce vreau sa zic (punct). Pronume si verbe la presoana a I si a II-a."
O sa primiti la inceputul acestui an si de acum mereu teste de DICTARE, pentru ca s-a constatat ca scrisul pe mess v-a facut (pe voi copiii ) sa uitati (daca stiati candva!) limba romana!
Tu ai impresia ca EU sunt vinovata ca nu am inteles ce vrei sa zici, sau TU care ai scris ca un semi-analfabet?!

| 0Hey0 explică:

Lenesa eu de 2 saptamani am 2funde tu de cat timp ai? dupa cat timp ai luat-o pe prima?

| 0Hey0 explică:

Nu,nu nu ai inteles u ce vreau sa zic pronume si verbe la persoana a 1 si si 2