| EuAlaEu a întrebat:

Ce rechizite mi-ar trebui pentru clasa a 5 a?

Răspuns Câştigător
| Didi96 a răspuns:

Eu iti zic ce rechizite mi-am luat in clasa a 5-a

romana: un caiet mare dictando (+ unu mic dictando de teme asta vei afla tu de la prof.)
Engleza:un caiet mic dictando
franceza:un caiet mic dictando
matematica:2 caiete patratele
biologie:caiet de biologie
istorie: caiet dictando mic
geografie: caiet de geografie
religie: caiet dictando mic
ed. tehnologica: caiet mic patratele
muzica:caiet de muzica
desen: bloc de desen mare (eu trebuia sa am obligatoriu mare)
coperte pentru caiete+ coperte pentru carti cand o sa primesti cartile sa ti le cumperi
un stilou+rezerve
creion mecanic+ rezerve
2 creioane grafice
creioane colorate
carioci
ascutitoare
radiera
pic
pix rosu, albastru si negru
liniar
acuarele tempera
paleta pentru amestecat culorile
pensule
pahar
penar
ghiozdan

SUCCES in a 5-a kiss

4 răspunsuri:
| aty91 a răspuns:

Depinde, fiecare profesor are cerintele lui. Iti vor zice fiecare profesor ce caiete ai nevoie sau alte rechizite.

| anazoe4ever a răspuns:

Hey te inteleg si eu trec in a cincea pai crec penar creioane de scris colorate aa...chiozdan caiete adidasi de sport liniar pix trusa de geometrie creca nu stiu da o sati zica acolo la scoala diriga sau dirigul

| Meh a răspuns:

Buna. O sa iti trebuiasca caiete mari, caiete de muzica, de biologie, trusa de geometrie, creioane, pic, stilou, ghizdan etc. Nu stiu. xD Oricum succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un penar caiete si mi multe lucrui.