| anamarina a întrebat:

Ce recomandati intre Facultatea de Psihologie si cea de la Litere - Relatii Publice? Ce diferente sunt intre ele in timpul cursurilor si ca posibilitati de angajare?

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu sunt la facultatea de psihologie, daca ai nevoie de detalii referitoare la ea sunt aici pentru tine. Nu-ti pot sugera ceva anume, tu stii ce-ti place si ce ti se potriveste.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Eu sunt într-a 10-a, deci nu știu materia de curs, dar îți pot spune cu siguranță că este o diferență destul de mare dintre psihologie și tot ceea ce este legat de litere. În primul rând cu psihologia o să obții slujbe ca consilier, psiholog, psihiatru, depinde de aria ta de interes, dar faza e că trebuie să ai foarte multă răbdare cu oamenii, iar la litere, nu e necesară 100% interacțiunea cu oamenii, depinde de ceea ce vrei să fii când absolvi facultatea. Tu decizi!