| Gigi777 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca nu ar exista TPU? Dar daca nu ar mai exista Brainly? Doar o mica imaginatie de a mea.

Credeti ca am deveni mai productivi, mai rationali? Credeti ca am avea o Romanica mai buna, o educatie mai buna, o societate CU moraluri si prinţipii?

Nu spun ca ar trebui sa inlaturam, desigur, cum sa facem asa ceva ca doar trebuie sa intreb mai incolo cum se bea apa. Eu ador TPU. Si si Brainly, ador sa copiez tema si sa nu stiu nimic la test.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"| Gigi777 a întrebat: Ce s-ar intampla daca nu ar exista TPU?"

oooo, desigur ar urma un val de sinucideri. Mai ales cei ce au peste una mie intrebări (inutile, desigur) la activ

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aoleu, dar crezi ca un impact asa mare pentru Romania il are TPU sau Brainly? laughing

Nu, lucrurile nu ar fi foarte diferite.

| Wr3nch a răspuns:

Ce sa se intample, ar aparea altele care ar face fix acelasi lucrulaughing Doar ju va disparea idea de site cu intrebari si raspunsuri cu ele.

| Frank51 a răspuns:

Mai sunt si intrebari practice, chiar daca doar un procent ce tinde spre zero. Pentru acei useri este cu adevarat de folos acest site, pentru restul este social status si plictiseala.

| Vântulalb a răspuns:

""ador sa copiez tema si sa nu stiu nimic la test.""
Cam cum era inainte sa apara TPU si alte siteuri de unde iti còpii temele? Pentru ca nu au existat dintotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duci lipsa de control parental, evident. Daca erai copilul meu nu cred ca stateai pe Brainly sau TPU decat dupa ce luai bacul.
De unde am mai primi toti niste raspunsuri bune la intrebarile noastre? Unul poate atinge o parte importanta a unei probleme, altul alta parte la care nici nu te-ai gandit. Poate unii avem prieteni tampiti de la care nu ne asteptam la raspunsuri prea inteligente sau intelegatoare. Asa ca n-ar fi tocmai bine daca ar disparea TPU. Pe alte siteuri nici n-ai posibilitatea sa evaluezi o intrebare si un raspuns. Plus ca editorii iti pot aprecia raspunsul si ei, asa observi cate ceva despre altii. Desi sa fiu sincera, multe raspunsuri bune raman neapreciate, pacat...

| Gigi777 explică:

Nu credeti ca am putea sa ne raspundem si singur la intrebari? Avem biblioteci pe care nimeni nu le viziteaza, Wikipedia, dictionare, manuale. Avem doctori care ne pot trata diferite afectiuni "Ma doare capul, oare ce sa fac?" "M-am despartit de sotie, ce sa fac?""Cum se foloseste lingura?"

| Miha879 a răspuns:

Cine e destept si vrea sa fie doar se ajuta de platformele astea in performanta sa, nu platformele sunt toxice, ci modul in care le folosesti tu, ele au un scop bun, de a informa.