| Elena_Ramona_1978 a întrebat:

Ce să fac dacă alții mă bârfesc?

4 răspunsuri:
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Sa-i lasi sa te barfeasca in continuare, daca ar vorbi despre ei lumea nu ar mai fi interesata.

| Ineys a răspuns:

Sa-i ignori.
Mintile inguste discuta despre alti oameni, mintile mediocre discuta despre intamplari iar mintile geniale discuta idei.

"Small minds discuss people, average minds discuss events, great minds discuss ideas." - Eleanor Roosevelt

Nici ca putea s-o zica mai bine.

| Yurisa a răspuns:

Care e problema.
Toata lumea este barfita si toti barfesc. Nu imi spune ca tu nu ai facut-o niciodata. Iti vezi de treaba

| Donsavas a răspuns:

Sa ii ignori. Indiferența ii doare cel mai tare pe barfitori, care nu mai stiu ce sa zică si cum s o zică pentru a te innebuni.