| Anonim48585 a întrebat:

Ce sa fac daca mai sunt aprox 3 sapt din vacanta iar eu am facut doar vreo 20 de pagini la romana? Eu m-am gandit să iau raspunsurile de la sfarsitul caietului doar ca mă gandesc ca o sa pierd din materie, voi ce ziceți?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trisand iti furi singur caciula, fiindca profesorii vor cere caietul cu rezolvarea problemelor, ori te vor scoate la tabla sa rezolvi o probelma si atunci te vei face de rusine ca ai copiat rezultatele, fara sa rezolvi nimic.
Pune mana serios si fa-ti temele, ca ai 16 ore pe zi fara nimic, deci umple-le macar 6-8 ore pe zi cu teme la mate si literatura.

| Anonim48585 explică (pentru Violleta2022):

Eu stiu sa le fac doar ca dureaza prea mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim48585):

Si care-i baiul? ca ai tot timpul din lume, doar esti in vacanta!
In orice caz, crezi ca merita sa iei nota 2 pentru teme nefacute, maia les ca stii sa le rezolvi?
Pentru ca timp ai foarte-foarte mult, odata ce esti in vacanta si nua de facut nimic, doar: teme, mancat, dormit si jucat.

| Holiday a răspuns:

Temele de vacanta sunt facultative. Profesorii nu pot da note pentru ele.

| JohannesZu a răspuns:

Dacă știi să le rezolvi, fă ce consideri tu că e mai ok pentru tine, lasă gura lumii!

| AnotherGirl a răspuns:

Eu știam că profesorii nu mai au voie să dea teme de vacanță. Că nici eu nu-mi deschid laptopul în concediu să răspund la mailurile clienților. Vacanța e vacanță ca să te odihnești.

Eventual fă doar o parte din ele, pe cele pe care știi sigur să le rezolvi și care nu te solicită prea mult.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim48585):

Mai ai timp sa le faci chiar daca dureaza prea mult.
Asa că, bagă mare.